Honda staat bekend als het meest betrouwbare automerk. Dit blijkt niet alleen uit onderzoek, maar ook uit de ervaringen van Honda klanten. De betrouwbaarheid wordt in grote mate bepaald door de kosten die zich op de lange termijn voor gaan doen. Echter is het niet alleen handig om te weten of een auto weinig stuk gaat. Ook maken de kosten per reparatie het verschil.

Lage onderhoudskosten door betrouwbaarheid

De betrouwbaarheid van de Honda’s uit zich onder andere in de kwaliteit van de gebruikte materialen. Deze Honda onderdelen behoeven minder snel vervanging dan vergelijkbare onderdelen bij andere aanbieders. Dit vertaalt zich direct in veel lagere (onderhoud)kosten.

  • Bougies worden gemiddeld genomen bij de meeste automerken om de 40.000 km vervangen. Bij meerdere Honda modellen is dit pas bij 120.000 km.
  • De meeste automerken hebben gemiddeld om de 60.000 kilometer een nieuwe distributieriem nodig. Bij Honda’s met een bouwjaar na 2004 komt u de kosten voor het vervangen van de distributieriem geheel niet meer tegen, uitzonderingen daar gelaten.
  • Honda heeft standaard uitlaatdelen gemaakt van RVS. Dit is bij andere merken niet altijd vanzelfsprekend. Een uitlaatdeel hoeft bijvoorbeeld bij een Honda niet vervangen te worden.

Hoe bepaalt u of de auto betrouwbaar is?

Via de Reliability Index laten wij u verschillende modellen binnen hun segment met elkaar vergelijken. Het indexgetal combineert de reparatiekosten, de mate van vervanging van materialen en het hun ongemakken. De index loopt van 0 tot 250. Hoe hoger het getal, hoe sneller de auto naar de werkplaats moet.

Compacte gezinsauto’s vergelijken

We vergelijken de betrouwbaarheid en onderhoudskosten van kleine gezinsauto’s.

Honda Jazz honda-jazz-index
Reliability Index 5.00
Gem. reparatiekosten €206,05
Nissan Note nissan-note-index
Reliability Index 31.00
Gem. reparatiekosten €282.95
Volkswagen Polo volkswagen-polo-index
Reliability Index 48.00
Gem. reparatiekosten €293,26
Renault Clio renault-clio-index
Reliability Index 63.00
Gem. reparatiekosten €286,77

Medium gezinsauto’s vergelijken

We vergelijken de betrouwbaarheid en onderhoudskosten van medium gezinsauto’s.

Honda Civic honda-civic-index
Reliability Index 33.00
Gem. reparatiekosten €402,53
BMW Serie 1 bmw-serie-1-index
Reliability Index 130.00
Gem. reparatiekosten €600,86
Peugeot 308 peugeot-308
Reliability Index 81.00
Gem. reparatiekosten €328,81
Volkswagen Golf volkswagen-golf-index
Reliability Index 78.00
Gem. reparatiekosten €579,24

SUV modellen vergelijken

We vergelijken de betrouwbaarheid en onderhoudskosten van SUV’s.

Honda CR-V honda-cr-v-index
Reliability Index 59.00
Gem. reparatiekosten €423,10
Audi Q5 audi-q5-index
Reliability Index 256.00
Gem. reparatiekosten €815,46
Volkswagen Tiguan volkswagen-tiguan-index
Reliability Index 160.00
Gem. reparatiekosten €458,58
BMW X3 bmw-x3-index
Reliability Index 232.00
Gem. reparatiekosten €593,52

* Bron: Reliability Index voor Europese auto’s